تسمه های جغجغه ای نوعی تسمه های تخصصی هستند که برای ایمن سازی بار در حین حمل و نقل و فیکس و مهار کردن بار مورد استفاده قرار می گیرند. این تسمه ها راه حلی مطمئن و کارآمد برای ایمن سازی کالا در صنایع مختلف از جمله صنعتی، حمل و نقل، امداد و نجات، ساختمان و کشاورزی و… ارائه می کنند. این محصول با قابلیت تنظیم و مقاومت بسیار بالا در برابر کشش و ضربه نقش مهمی در ایمن سازی کالا و جلوگیری از جابجایی یا سقوط آنها در حین حمل و نقل دارند. تسمه های جغجغه ای در سایز و ظرفیت های تحمل وزن متفاوتی طراحی و تولید می شوند، که کاربر می تواند متناسب با نیاز خود آن را خریداری کند.

کاربرد های تسمه جغجغه

این تسمه امنیت و انعکاف پذیری بیشتر نسبت به انواع زنجیر و سیم بکسل دارند و حین جابجایی آسیبی به بار وارد نمی کند و دچار پارگی نمی شود. برای جابجایی بار های حساس مانند خودروبرای جلوگیری از خراشیدگی و رنگ پریدگی بهتر است از تسمه جغجغه استفاده کنید. همانطور که گفته شد تسمه های جغجغه در سایز، طول، عرض و ظرفیت های تحمل وزن متفاوتی طراحی می شوند. برای فعالیت های سنگین و استصال به خودروهای افرودی بهتر است از مدل هایی با سایز بزرگتر و پهنای بیشتر و برای فعالیت های سبک از مدل های طول و عرض کمتر استفاده کنید. لازم به ذکر است بعضی از تسمه جغجغه ها دارای قلاب و برخی دیگر بدون قلاب می باشند، که مخاطب می تواند متناسب با نیاز خود آن را خریداری کنند.

جنس و اجزا تسمه جغجغه ای

جنس تسمه های پلی استر از الیاف و مواد پلی استیر می باشد که از انعطاف پذیری بسیار زیاد و مقاومت بالا برخوردار هستند. مواد پلیستری مقاوم که تحمل وزن های زیاد را بدون تغییر در درجه مقاومت نگه می دارند. بر خلاف سایر تسمه های معمولی که با استفاده از پوشش های پلاستیکی تولید می شوند، مواد پای استیر بطور مستقیم در تولید این نوع تسمه نقش دارد و از لغزش و پوسیدگی در طول عمر ابزار می شود. برخلاف دیگر تسمه ها، سیم و زنجیر به دلیل جنس انعطاف پذیری هیچ گونه آسیبی به بار های حساس مانند ماشین، مجسمه، لوازم خانگی و… وارد نمی کند و امنیت و سلامت آنان را تضمین می کند. در ادامه برای نمونه اجزای تسمه جغجغه قلاب دار 25 میلی متر را میبینیم.

اجزا تسمه جغجغه

نحوه کار با تسمه جغجغه ای

نحوه کار با تسمه بسیار ساده و راحت می باشد و تنها کافی است مراحل زیر را طی کنید

فیکس و قفل کردن تسمه

 • در ابتدا گیره را در دست چپ بگیرید و کمربند را به جای خود بازکنید.
نحوه بستن تسمه جغجغه ای - مرحله اول
 • سپس، کمربند را در اختیار خود قرار و گیره را به آهستگی و با دقت جمع کنید.
 • توجه داشته باشید که نباید نیروی زیادی را به کمربند وارد کنید.
 • پس از انجام این مراحل، جغجغه را ببندید تا مجموعه محور به راحتی در دسترس باشد.
نحوه بستن تسمه جغجغه ای - مرحله دوم و سوم
 • برای تنظیم طول کمربند، به دستگیره نیروی فشاری بیشتری وارد کنید تا گیره آزاد شود.
 • سپس، قلاب تسمه را از بالا به پایین حرکت دهید تا محکم شود.
نحوه بستن تسمه جغجغه ای - مرحله چهارم
 • هنگام خم کردن تسمه برای تنظیم طول، از وارد کردن نیروی زیادی خودداری کنید.
نحوه بستن تسمه جغجغه ای - مرحله اخر
 • توجه داشته باشید که درجات چشمی بر روی کمربند مربوط به طول آن است.

باز کردن تسمه جغجغه

 1. برای آزاد سازی تسمه، دستگیره را با فشار دادن به سمت مخالف سوار کمربند بکشید.
 2. با کشیدن دستگیره به حالت بالا، سیستم قفل تسمه می‌تواند باز شود.
 3. در نتیجه می توانید قلاب را به راحتی باز و تسمه را جدا کنید.

مزایای تسمه ضامن دار باری

– تطبیق پذیری تسمه های ضامن دار باری با طیف وسیعی از اندازه ها و شکل های محموله سازگار هستند و آنها را برای ایمن سازی انواع کالاها از جمله ماشین آلات سنگین ، اقلام حجیم و بارهای شکننده مناسب می کند.

– آنها را می توان به راحتی در کامیون ها ، تریلرها ، کانتینرها و سایر وسایل حمل و نقل به دلیل طول قابل تنظیم و انعطاف پذیری استفاده کرد.

– قابلیت قرارو تثبیت محموله با اندازه ها و شکل های مختلف ، نیاز به تسمه یا زنجیر متعدد را بی نیاز می کند.

– امنیت پیشرفته این تسمه ها از مکانیزم جغجغه زنی استفاده می کنند که کشش دقیق و قابل کنترل را امکان پذیر می کند و در نتیجه امنیت مطلوب را تضمین می کند.

– مکانیسم جغجغه امکان تنظیم تدریجی برای دستیابی به سطح کشش مورد نظر را فراهم می کند .

پس از رسیدن به تنش مورد نظر ، مکانیسم جغجغه تسمه را محکم در جای خود قفل می کند و از آزاد شدن تصادفی جلوگیری می کند.

– سهولت استفاده تسمه های ضامن دار باری کاربر پسند هستند و می توانند توسط افرادی با حداقل آموزش کار کنند.

– دارای طراحی ساده و آسان هستند که امکان ایمن سازی سریع و کارآمد محموله را فراهم می کند.

– مکانیزم ضامن دار سفت کردن و رها کردن بدون زحمت را تسهیل می کند و در زمان و تلاش در طی فرآیندهای بارگیری و تخلیه صرفه جویی می کند.

– دوام تسمه های ضامن دار باری برای تحمل شرایط سخت محیطی و بارهای سنگین طراحی وتولید می شوند.

– آنها معمولاً با استفاده از مواد با استحکام بالا مانند پلی استر یا تارهای نایلونی تولید می شوند که مقاومت عالی در برابر سایش ، پارگی و اشعه UV دارند.

– سگک های جغجغه ای فلزی معمولاً از آلیاژهای مقاوم تولید می شوند که عملکرد طولانی مدت را حتی در کاربردهای سخت تضمین میکنند.

نکات ضروری حین استفاده از تسمه

انتخاب کمربند ایمنی مناسب برای استفاده موثر از آن بسیار مهم است. عوامل زیر را برای افزایش ایمنی در نظر بگیرید:

– تسمه ای با استحکام کافی برای تحمل وزن محموله خود انتخاب کنید.

– به دنبال تسمه هایی از جنس مواد بادوام مانند نایلون یا پلی استر باشید.

– اطمینان حاصل کنید که تسمه دارای مکانیسم های مناسب برای فیکس و رها سازی آسان است.

ایمن سازی محموله با شکل نامنظم

حمل و نقل محموله با شکل نامنظم چالش های منحصر به فردی را ایجاد می کند، اما می توان به طور موثر با کمربند ایمنی محموله مقابله کرد:

– از پدهای اضافی مانند فوم یا پتو برای پر کردن شکاف ها و جلوگیری از جابجایی استفاده کنید.

– از تسمه های متعدد یا تسمه های قابل تنظیم برای ایمن سازی بخش های مختلف محموله استفاده کنید.

– تسمه ها را به طور مرتب بازرسی و سفت کنید تا در حین حمل و نقل جابجا شوند.

خرید و قیمت

عوامل بسیار زیادی بر روی قیمت تسمه های جغجغه تاثیر گذار است . به طور مثال با توجه به نوع تسمه باری قلاب دار یا بدون قلاب، تحمل وزن های متفاوت، کاربرد های گوناگون و … بر روی قیمت موثر هستند. در ادامه به برخی از قیمت های تسمه های محبوب و پر فروش می پر دازیم. اگر تمایل به خرید دارید می توانید با کلیک بر روی هر کدام به صفحه توضیحات محصول منتقل شوید.

 1. تسمه جغجغه 3 تن چینی : 490000
 2. تسمه جغجغه 2 تن ایرانی : 250000
 3. تسمه جغجغه 2 تن چینی : 270000
 4. تسمه جغجغه 5 تن : 650000
 5. تسمه جغجغه هاردوایر ترکیه 2 تن 10 متر : 360000

نتیجه

تسمه ایمنی بار وسیله ای موثر برای ایمن سازی کالا در حین حمل و نقل فراهم می کنند. با رعایت تکنیک های موقعیت یابی مناسب، دستورالعمل های سفت کردن و تنظیم، و انتخاب تسمه مناسب، می توانید از حمل و نقل ایمن بار اطمینان حاصل کنید. علاوه بر این، درک نحوه ایمن کردن محموله با شکل نامنظم و رعایت مقررات ایمنی، کارایی تسمه جغجغه ای ایمنی محموله را بیشتر می کند. به یاد داشته باشید، هنگام استفاده از این ابزارهای حیاتی در صنعت، ایمنی باید همیشه در اولویت باشد. تسمه های ضامن دار بار، شیوه ایمن سازی محموله ها را در طول حمل و نقل تغییر می دهد.

تطبیق پذیری، امنیت بالا، سهولت استفاده، دوام و مطابق با استانداردهای صنعتی آنها را به ابزاری ضروری برای هر عملیاتی تبدیل می کند. سرمایه گذاری در تسمه های ضامن دار باری با کیفیت بالا، حمل و نقل ایمن و کارآمد کالا را تضمین می کند و آرامش خاطر را هم برای حمل و نقل و هم برای گیرندگان محموله فراهم می کند. فروشگاه کینک بکسل در تلاش است تا بهترین تسمه های جغجغه قلاب دار و بدون قلاب، در سایزها و ظرفیت تحمل های مختلف متناسب با نیاز کاربران به آنان ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *